GOST U RAZREDU: Gđa Sanja Stanković posjetila učenike četvrtih razreda

Povodom Svjetskog dana slijepih osoba, koji obilježavamo 15. listopada, učenike četvrtih razreda posjetila je naša sugrađanaka Sanja Stanković i upoznala ih s problematikom slijepih i slabovidnih osoba u našem društvu. Njezino izlaganje i druženje s učenicima tako predstavlja korak prema senzibilizaciji mlade populacije i poučavanje o različitostima.

Dan bijelog štapa

Danas nam je u posjet došla gospođa Sanja Stanković. Ona je slijepa osoba. Živi s majkom i radi u tvrtki „Vodoopskrba i odvodnja Zagrebačke županije“. Održala nam je predavanje o njenom životu. Rekla nam je da koristi posebne stvari i alate sa zvučnim pomagalima: sat, mobitel, toplomjer, itd. Ona se u poznatom prostoru dobro snalazi i ima posebnu stvar koja joj pomaže u odabiru boje za odjeću. Na opip zna kojeg je materijala odjeća. Postoji posebna pisaća mašina za slijepe i na njoj piše Brailleovo pismo. Naučili smo da odrasle osobe mogu pomoći slijepoj osobi tako da se slijepa osoba primi za lakat osobe s dobrim vidom, a djeca im mogu pomoći tako što se slijepa osoba primi za njihovo rame. Ja volim pomagati i prema slijepim, gluhim i nijemim osobama imam razumijevanja.

Natanael Dubravčić, 4. a

Susret sa slijepom osobom

U našu školu 15. listopada na Dan bijelog štapa u goste je došla gđa Sanja Stanković. Ispričala nam je puno o svome životu, nešto dobro, a i nešto loše. Ona radi u „Vodoopskrbi i odvodnji Zagrebačke županije“. Sanja je, nažalost, slijepa, ali to je ne zaustavlja u životu. Pokazala nam je sprave koje joj pomažu u svakodnevnom životu, npr. mobitel, uređaj za pisanje, mjerač vode… Ona pjeva u crkvenom zboru i živi s majkom. Učenici su postavljali razna pitanja , a Sanja je odgovarala. Na kraju smo pjevali pjesmu „Kad si sretan“. Ispratili smo ju velikim pljeskom. Dan bijelog štapa je posvećen svim slijepim osobama. Najljepše je pomoći ljudima, a Sanja nam je pokazala kako.

Tamara Miketa, 4. a

objavio: Ruža Špoljarić   datum: 25. 10. 2019.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »