HUMANITARNA AKCIJA: Posjet Kući za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi „Emaus“

U subotu, 21. travnja, mi, polaznici vjeronaučnih izvannastavnih aktivnosti 6. i 7. razreda s vjeroučiteljicama Željkicom Bradarić i s. Marjanom Koščak, posjetili smo Kuću za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi „Emaus“ u zagrebačkoj Dubravi. U sklopu humanitarne akcije „Zorići za kuću Emaus“ prikupljali smo higijenske potrepštine (sapuni, šamponi, paste, četkice za zube i sl.).

Putovanje u Emaus jako nas je obradovalo, a i mi smo štićenike doma jako razveselili. Dočekali su nas s radošću, doživjeli smo ugodnu obiteljsku atmosferu. Upoznali smo se s novim članovima doma i saznali da su različitih uzrasta, od 10 do 18 godina.

Nakon upoznavanja izveli smo program koji smo uvježbali za njih. Polaznice Vjeronaučnih aktivnosti 6. razreda pripremile su kratki igrokaz na temu „Prihvatimo izazov i riješimo ga zajedno“ te pjesmu „Đačka ljubav“. Polaznice vjeronaučnih skupina 7. razreda otpjevale su pjesmu „Bog te ljubi“ koju u originalu izvodi VIS Dominik.

Druženje smo nastavili u zabavi, igri, smijehu te čašćenjem sokovima i kolačima. Kroz razgovor saznali smo više o njihovim životima i situacijama koje su proživjeli. Bilo ih je zanimljivo slušati iako su nas njihove priče jako ražalostile.

Vrijeme polaska brzo je došlo pa smo još razmijenili brojeve i imena na društvenim mrežama. Iz ovog posjeta naučili smo sljedeće: iako su u teškim životnim situacijama, bez odgovarajuće skrbi roditelja, štićenici doma ostali su jaki i snažni. Mi smo se zapitali ne zamaramo li se previše nevažnim sitnicama, nismo li prečesto nezadovoljni i ne žalimo li se stalno ako ne dobijemo ono što želimo? S druge strane, upravo takvim ponašanjima zanemarujemo one pored nas koji možda imaju veće i ozbiljnije životne poteškoće. Zaključili smo da nam je druženje sa štićenicima, osim ugode, omogućilo i stjecanje životne mudrosti.

učenici 7. e razreda: Lea Blažan, Tomislav Dokić,

Valentina Marina i Mare Nike Lukšić

objavio: Krešo Urek   datum: 2. 5. 2018.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »