VODE ZAVIČAJA: Trećaši posjetili rijeku Savu i jezero Siromaju

U četvrtak, 19. travnja, mi, učenici 3. razreda i naše učiteljice Slađana Merkaš, Danijela Medaković, Sanja Todorić, Ivana Matešić i Mirela Škarić te asistent u nastavi Bruno Šantek sudjelovali smo na terenskoj nastavi i obišli vode našeg zavičaja: vode tekućice i vode stajačice. Prvo smo vidjeli našu najdulju rijeku Savu.

Skelom smo trebali prijeći na drugu stranu gdje se nalazi grad Velika Gorica, ali skela, nažalost, nije radila. Poslije smo vidjeli i jezero Siromaju, a posjetili smo i „Ribarsku kolibu“, odnosno prostore Športskog ribolovnog društva „Dugo Selo“ kraj kojih se, također, nalazi nekoliko manjih jezera.

Ponovili smo gradivo prirode i društva i zabavili se, a učenici moga razreda 3. e očistili su malo jezerce od smeća.

Gabriela Preldžić, 3. e

Izvješće s terenske

U četvrtak, 19. travnja, išli smo na terensku nastavu na temu „Vode našeg zavičaja“. Posjetili smo rijeku Savu, jezero Siromaju i ostala jezera u okolici. Vidjeli smo žabe, čaplju, ribe i kukce. U jezeru se nalazilo i smeće pa smo ga izvadili i bacili u koš. Otišli smo di skele na rijeci Savi, ali se nismo vozili njome. Na kraju smo se počastili sladoledom i krenuli kućama.

Marija Ešegović, 3. e

Izlet u prirodu

U četvrtak, 19. travnja, bili smo na terenskoj nastavi. Posjetili smo rijeku Savu. Trebali smo se voziti skelom, ali nismo jer je vodostaj rijeke bio previsok. Na barometru smo očitali visinu vode i proučavali bilje koje rastu uz rijeku. Pred jezerom Siromaja sreli smo vojnike i njihove pse te smo razgledali i biljke koje rastu uz jezera.

Poslije smo posjetili „Ribarsku kolibu“ pored koje se nalaze jezerca. Neki su šetali oko jezera s prijateljima, neki su preskakali vijače, neki su razgovarali s ribičima i pokušavali upecati pokoju ribu, a neki su razgovarali s učiteljicama o biljnom i životinjskom svijetu rijeka i jezera.

Na kraju smo vidjeli jednog plivača kojemu su ribiči pomogli da izađe.

Rene Grozdek, 3. a

objavio: Krešo Urek   datum: 2. 5. 2018.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »