PODJELA SVJEDODŽBI OSMAŠIMA: Sretno na upisima u srednju!

Svečana podjela svjedodžbi učenicima 8. razreda održana je u četvrtak, 29. lipnja, u prisustvu svih njihovih razrednika, bivših učiteljica, učitelja Razrednih vijeća, stručnih suradnika te ravnateljice Mare Mamuze koja im se obratila s nekoliko prigodnih i emotivnih riječi.

Zaželjevši im puno uspjeha u životu, naglasila je kako sada otvaraju novu stranicu na svome putu odrastanja i da ćemo ih se rado sjećati kao jedne izuzetno vrijedne, dobre i uzorne generacije. Osim toga, poručila im je i da će vrata naše škole uvijek biti otvorena za njih, neovisno o tome hoće li im trebati naša profesionalna ili prijateljska podrška.

Osmašima se potom obratila školska psihologinja Ivana Delač koja im je poručila da je u životu najvažnije biti dobar čovjek te da su oni tijekom osnovnog školovanja, uz podršku djelatnika škole, uspjeli izgraditi dobre temelje kako bi u daljnjem životu postali kvalitetne osobe uvijek spremne pomoći drugima. Učitelj informatike Krešo Urek zaželio im je uspjeh u daljem školovanju te ih uputio u postupak upisa u srednje škole.

Naposljetku, okupljenima se u ime učenika obratila predsjednica Vijeća učenika Ana Marija Jeličić, čije riječi, koje su duboko dirnule sve učitelje, možete pročitati u nastavku.

„Dragi naši!

Napokon je došao i ovaj dan. U ime svih učenika osmih razreda zahvaljujem djelatnicima škole na proteklih osam godina koje će nam ostati u prekrasnom sjećanju.

Brzo smo došli do kraja. Bili smo posebna generacija, vjerojatno će nas svi pamtiti po tome. Ponekad smo raspravljali o nebitnim stvarima. Imali smo malih nesuglasica, ali zaista smo bili dobri. Uvijek smo pomagali jedni drugima te bili tu jedni za druge. Čestitam vam na uspjehu koji ste postigli i zahvaljujem od srca što ste bili dio ove velike obitelji.

Posebno zahvaljujem svim profesorima koji su nas naučili onome što ćemo ponijeti u život, onome što je zaista bitno. Naučila su nas da budemo ljudi, da budemo kolegijalni, iskreni i dobri jedni prema drugima, da imamo razumijevanja jedni za druge te da prihvatimo svoje kolege sa svim njihovim manama i vrlinama. Hvala vam što ste vjerovali u nas. Niste nam dali da odustanemo. Učili ste nas da se moramo boriti jer se na kraju svaki trud isplati. Dobro se dobrim vraća.

Hvala djelatnicama stručne službe koje su uvijek bile uz nas, spremne pomoći, riješiti problem, pružiti potporu. Zahvaljujemo i našim kuharicama, spremačicama, domarima, tetama iz računovodstva i tajništva. Hvala na svim prilikama koje ste nam dali. Možda ih je bilo previše, ali vi ste ti koji su smatrali da svatko zaslužuje novu priliku.

Ravnateljice, hvala vam što ste bili naša zvijezda vodilja koja je vjerovala u nas, željela da uvijek budemo iskreni te vodila školu rečenicom: „Tko se odluči za rad, trud i ljubav, to će mu se mnogostruko vratiti.“

I vama svima želim da ostanete svoji, da vjerujete u sebe i u Onoga koji vam daje snagu te da budete uspješni na svome životnom putu.

Hvala vam!“

objavio: Krešo Urek   datum: 7. 7. 2017.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »