IZLET U AUSTRIJU: Preko Minimundusa do Klagenfurta!

U petak, 5. svibnja, u sklopu izborne nastave njemačkoga jezika učenici u pratnji učiteljica njemačkoga jezika Anastazije Šafran Tepeš i Silvane Piljić, učiteljice hrvatskoga jezika Darije Sever i učitelja povijesti i geografije Siniše Kljajića zaputili su se na jednodnevni izlet u Klagenfurt, u Austriju. U nastavku pročitajte izvještaj i dojmove učenica 6. c razreda Magdalene Višević i Karle Kamenjašević.

Ušli smo u autobus na kat i ugodno se smjestili na svoja mjesta. Putovali smo puna tri sata. Prva destinacija nam je bio Minimundus, park minijaturnih građevina iz cijeloga svijeta. Imali smo dovoljno slobodnog vremena za razgledavanje parka. Svi su bili zadivljeni građevinama, a neki su kupili i suvenire.

Nakon toga smo autobusom otišli do obližnjeg jezera. Zabavili smo se fotografirajući i imenujući patke. Patke su također šetale i spavale na livadama, što je bilo vrlo zanimljivo vidjeti i doživjeti.

Nastavili smo svoje putovanje i zaputili se prema Klagenfurtu. Kad smo stigli, kratko smo ga razgledali prolazeći njegovim malim ulicama. Grad je bio ukrašen šarenim papigama koje su nas odozgora gledale. Zašto su one tamo bile postavljene, nismo saznali, ali bilo je zanimljivo i pomalo čudno.

Prošetali smo do glavnog trga i malo se odmorili. Tamo nam je vodič ispripovijedao različite i interesantne priče o gradu. Nakon toga smo, gladni i iscrpljeni, krenuli prema McDonalds'u. Preživjeli smo ogromne gužvu, koju smo sami i napravili, i sjeli na svjež zrak. Kad smo završili s jelom, zaputili smo se prema autobusu, smjestili se i nastavili razgledavanje.

Sljedeće odredište bio je 100 metara visok toranj. Nama  je izgledao strašno visoko, a bilo je moguće i spuštanje toboganom. No, nama dvjema to nije padalo na pamet, ali zato velikoj većini učenika jest. Pogled s tornja je bio prekrasan. S njega su se vidjele Alpe, Klagenfurt i obližnje jezero koje smo već bili posjetili. Kad smo sišli s tornja i ušli u autobus, polagano smo krenuli prema Dugom Selu i pozdravili Austriju, a kasnije i Sloveniju. Put je bio dug i naporan, nama je bilo i zagušljivo i vruće.

Kada smo već bili na ulazu u školu, vidjeli smo naše roditelje kako nam mašu i pozdravljaju nas. To je definitivno bilo putovanje koje nećemo zaboraviti!

Magdalena Višević i Karla Kamenjašević, 6. c

objavio: Krešo Urek   datum: 8. 5. 2017.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »