ŽUPANIJSKA SMOTRA ZBOROVA: Odličan nastup našeg raspjevanog Zbor!

U četvrtak, 23. ožujka održana je Županijska smotra zborova. Zbor naše škole, pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Marije Šarkanj, prijavio se za nastup u revijalnome dijelu natjecanja. Pred stručnim žirijem i brojnom publikom u dvorani „Preporod“ izveli smo dvije pjesme – „Želja“ Frederica Chopina i „Let her go“ grupe Passenger.

U školi smo se našli oko jedanaest sati te krenuli prema dvorani kako bismo probali naš repertoar na pozornici. Proba nije bila tako strašna, jer je gledalište bilo posve prazno pa smo bez sve otpjevali bez ikakve treme. No, kada smo, nakon šetnje i ručka, stigli u dvoranu prije samoga početka Smotre, oko 15 sati, gledalište je bilo prepuno. Gužva je bila tolika da smo na stepenicama čekale svoju točku. Pošto je prvi dio Smotre bio natjecateljski, mogle smo se malo opustiti i uživati u nastupima. No, što se više približavala naša točka, bile smo sve nervoznije jer smo znale da su svi zborovi prilično dobri.

Stigao je red i na nas! Otišle smo iza pozornice, a kada smo čule ime naše škole, stupile smo gore. Stajale smo u dva reda i gledale u publiku koja je šutke iščekivala početak pjesme. Gabriela Tečić, učenica 8. d razreda, uvod skladbe „Želja“ odsvirala je na flauti, a potom smo se i mi priključile.  Činilo nam se da pjesma traje dvostruko duže no inače. Potom je uslijedila i pjesma „Let her go“ u kojoj smo Gabriela i ja otpjevale solo. Tada smo već bile opuštenije te smo pjesmu započele samouvjerenije i uživale pjevajući je.

S pozornice nas je otpratio pljesak učenika drugih škola, a komentari stručnoga žirija bili su pozitivni. Nakon Smotre svi smo se uputili prema OŠ „Ivan Benković“  gdje smo dobili užinu i ostali na druženju s članicama i članovima drugih zborova.

Voljela bih da se tradicija odlazaka na Smotru nastavi i nakon što odemo u srednju školu i da jednoga dana i mi nastupamo u natjecateljskom dijelu Državne smotre zborova.

Zbor naše škole nastupio je na Smotri u sljedećem sastavu:

Ana Marija Jeličić, 8. a

Martina Grgošević, 8. a

Paula Bićanić, 8. a

Đurđica Lakić Grgec, 8. a

Mihaela Dokić, 8. e

Magdalena Đunđuš, 8. a

Gabriela Tečić, 8. d

Paula Meštrić, 7. d

Lana Brlek, 5. d

Lana Sruk, 5. a

Ivana Brajko, 5. a

Ivana Vešligaj, 5. d

Antonija Vukadin, 5. a

Ana Obućina, 5. a

Ema Knezić, 5. b

Dora Slabinjac, 5. b

Voditeljica: Matija Šarkanj, učiteljica glazbene kulture

Magdalena Đunđuš,  8. a

objavio: Krešo Urek   datum: 5. 4. 2017.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »