ČESTITKA ŠKOLI: Predstava „Ježeva kućica“ na dar učenicima

Hvaljena predstava „Ježeva kućica“ u izvedbi članica Dramske radionice „Kosjenka“ iz DV Dugo Selo, nastala na poznatom predlošku Branka Ćopića, oduševila je naše učenike prvih i trećih razreda u skupnom posjetu s učiteljicama i ravnateljicom Marom Mamuzom 16. studenoga.

Izvedba predstave na daskama dvorane KUD-a „Preporod“ bila je svojevrsni dar učenicima i čestitka našoj ustanovi na osvajanju Zlatne povelje za pobjednički školski vrt kontinentalne Hrvatske. Osim poukom o čuvanju vlastitog doma, predstava je privukla pažnju učenika i pojavom odgajateljica u ulogama šumskih likova i zapletima poznate družine. Predstavu su pod redateljskim vodstvom gđe Snježane Fuks s entuzijazmom realizirale njene kolegice i glumice u projektu: Višnja Klečar, Damirka Mikulčić, Sandra Perko, Lana Đuranec, Zlatica Brus i Dijana Tomić. Domišljate kostime, kreativnu izvedbu kulise te nadasve dobru glumu svojih odgajateljica učenici su na kraju nagradili buketima i velikim pljeskom.

Gledali smo predstavu „Ježeva kućica“

U srijedu, 16. studenoga, svi učenici trećih i prvih razreda išli su na predstavu „Ježeva kućica“. Predstava je bila u dvorani KUD-a „Preporod“ i sve je bilo kao u pravom kazalištu. S nama su bile sve učiteljice, naša ravnateljica Mara Mamuza i knjižničar. Na predstavu smo išli 3. sat i predstava je odmah počela. To je priča o Ježurki koji čuva svoj dom kao najveće dobro koje ima i ne dopušta drugim šumskim životinjama da se izruguju njegovoj kući. Predstava ima poruku da je važno čuvati vlastiti doma i da trebamo poštovati ostale ljude i njihove običaje. U predstavi su glumile naše odgajateljice iz vrtića i na kraju smo im čestitali na dobroj glumi o ovom iznenađenju za sve nas.

Lucija Ladof, 3. e

U srijedu smo s ostalim razredima išli gledati predstavu „Ježeva kućica“ u dvorani KUD-a „Preporod“. U predstavi su glumile naše tete iz vrtića. Predstava mi se jako svidjela, a najviše mi se svidio lik ježa. On je imao svoj skromni dom koji nije želio dati ni za što. Nije mi se svidjelo ruganje životinja kada su vidjeli njegov dom. Sve na sceni je bilo lijepo i podsjećalo na pravu šumu.

Klara Nikolić, 3. d

Bili smo kazališnoj predstavi. Gledali smo „Ježevu kućicu“. Svidjela mi se predstava i likovi na sceni. Likovi su: Lisica Mica, Ježurka, Divlja svinja, Medvjed i Poštar zec. Poštar je bio smiješan jer je imao roza bicikl koji je padao sa stalka. Na njemu je donio paket za Liju. Predstava poručuje da je najvažnije čuvati vlastiti dom kako ne bismo ostali sami. Voljela bih još takvih predstava u našem gradu!

Iva Pašalić, 3. d

objavio: Nevistić-Bagarić Martina   datum: 18. 11. 2016.