ZAMJENA ULOGA: Integrirani dan mame Biljane Husarić u 4. a!

Integrirani dan na temu jabuka u 4. a razredu bilo održan je 28. listopada i bio je doista poseban. Ulogu učiteljice preuzela je majka Adriane Husarić, Biljana Husarić, čija se obitelj bavi uzgojem i preradom jabuka, a učiteljica Marija Sekur Harcet pomagala joj je u izvedbi nastave. Učenici su se okušali u izradi kolača, voćne salate i sokova od jabuke, a na pjesmica „Dan jabuka“ poslužila im je za vježbu razlikovanja vrsta riječi. U nastavku pročitajte dojmove učenika.

U petak, 28. listopada, u našem je razredu održan je Dan jabuka. Prvo smo s učiteljicom pogledali prezentaciju o voćnjaku i jabukama. Prezentaciju je pripremila moja mama.

Nakon toga u pjesmici „Dan jabuka“ podcrtali smo imenice i odredili njihov rod. U skupinama smo rješavali razne zadatke. Moja skupina radila je stablo jabuke kroz 4 godišnja doba. Leona i ja smo napravile proljetno stablo, Mihael i Matija Štefinovec u zimsko, Ian i Adrian u ljetno, a Josipa I Lana Bagarić jesensko. Plakat je ispao predivan.

Drugi zadatak bio je napraviti voćnu salatu. To je bilo jako zabavno i ukusno. Naučili smo puno novosti o jabukama i drugom voću. Moja mama nam je nabrojala puno vrsta jabuka. Neke vrste su: Fuji, Idared, Breaburn, Granny Smith, Jonagored i Golden Delicious. Sve te vrste moji roditelji uzgajaju u voćnjaku. Bilo je jako zabavno i voljela bih to ponoviti.

Adriana Husarić, 4. a

U petak, 28. listopada, održali smo Dan jabuka. Došla nam je gošća u razred, Adrianina mama, odnosno moja strina. Prvi sat pričala nam je o jabukama i pokazala nam prezentaciju na temu jabuka. Svatko je dobio listić na kojem je bila napisana pjesma „Dan jabuka“. Na tom smo listiću morali plavom bojom podcrtati imenice muškog roda, crvenom bojom ženskog roda i zelenom imenice srednjeg roda.

Drugi smo sat izrađivali plakate. Moja skupina imala je zadatak napraviti stablo jabuke kroz četiri godišnja doba. Adriana i ja prikazale smo kako izgleda stablo u proljeće, Adrian i Ian su izrađivali ljetno stablo, Josipa i Lana jesensko i Mihael i Matija zimsko. Druga je skupina trebala izraditi proizvode od jabuka i napisati zašto vole jabuke. Treća je skupina trebala napisati zagonetke na temu jabuka. Moja je skupina radila i voćnu salatu od jabuka, banana, mandarina i kivija. U salatu smo stavili i vanilin šećer, med i limunov sok. Salata je bila  jako fina. Druga je skupina dobila zadatak napraviti kuglice od petit keksa, grožđica i jabuka, a treća je skupina trebala napraviti sok od jabuka. Kada smo se najeli, lijepo smo pozdravili našu gošću Biljanu Husarić.

Zaboravila sam spomenuti da su neki učenici donijeli kolače i čips od jabuke! Četvrti sat smo malo popričali o ovom zabavnom danu. Meni je ovaj dan bio jako zabavan. Voljela bih ga ponoviti.

Leona Husarić, 4. a

U petak, 28. listopada, u našem razredu obilježen je Dan jabuka. Učenici su donijeli svakojake poslastice od jabuka. Došla je i gošća, Adrianina mama, gospođa Biljana Husarić, te nas prezentacijom upoznala s jabukama.

Najljepše mi je bilo kada smo radili sok jer ga sada znam napraviti. Voljela bih ponoviti ovaj dan!

Patricija Klobučar, 4. a

U petak, 28. listopada, naš 4. a razred obilježio je Dan jabuka. Malo smo zakasnili s obilježavanjem jer se Dan jabuka zapravo obilježava 20. listopada svake godine. O jabukama nam je govorila gospođa Biljana Husarić. Ona je mama učenice Adriane Husarić.

Bili smo poslijepodnevna smjena pa smo bili jako veseli. Gospođa Biljana donijela je puno stvari za kuhanje. Prvi sat rješavali smo listić na kojem je bila napisana pjesma „Dan jabuka“. Jako je lijepa. Drugi sat smo trebali napraviti plakate. Podijelili smo se u tri grupe. Svaka grupa trebala je napraviti svoj plakat. Zadatak naše grupe bio je napraviti stablo jabuka u sva 4 godišnja doba: proljeće, ljeto, jesen i zima. Bilo mi je jako zabavno, a vidjela sam da su se i drugi jako dobro zabavili. Treći sat bio je  jako uzbudljiv. Trebali smo od keksa, jabuka i još puno drugog voća napraviti: sok, voćnu salatu kolač. Sve sam probala osim kolača. Sok i salata bili su jako ukusni, toliko da ih nisam mogla prestati piti i jesti. Bilo je jako ukusno. Neki su učenici donijeli kolače i čips od jabuka.

Kad je završio 3. sat otišla je gospođa Biljana Husarić uz poklon koji je kupila naša učiteljice Marija Sekur Harcet. Kupila joj je sliku. Četvrti sat smo ponovili ono što smo naučili. Željela bih ponoviti  ovaj dan.

Lana Bagarić, 4. a

objavio: Krešo Urek   datum: 17. 11. 2016.