6. DUGOSELSKI CVIJET: Štand s rukotvorinama i cvjetna gredica u parku

U petak, 22. travnja, prisustvovali smo svečanom otvorenju 6. sajma cvijeća „Dugoselski cvijet“ u prostorijama Kulturnog centra, odnosno Glazbene škole Dugo Selo, na kojem su nastupili učenici Glazbene škole Dugo Selo, učenici OŠ „Ivan Benković“, polaznici „Dugoselskih cvrkutića“ te djeca iz Dječjeg vrtića Dugo Selo.

Sajam je otvorio gradonačelnik Stipo Velić, kojeg smo kasnije susreli među štandovima. Naime, kako neslužbeno doznajemo na sajmu je bilo oko 25 izlagača koji su na svojim štandovima nudili razno svijeće, rukotvorine, nakit i slično, a jedan od najljepših bio je svakako i naš štand, na kojemu se moglo naći keramičkih posudica, „hvatača snova“, ukrasnih vaza, broševa, magneta, papirnatih ukrasnih cvjetova koje su izradili naši učenici po vodstvom učiteljice likovne kulture Barbare Biđin, učiteljica razredne nastave Marije Sekur Harcet, Slađane Merkaš, Ivane Jerbić Šarić, Ivane Matešić, Aleksandre Vajzović-Carić, učiteljice povijesti Zdenke Knežić i vjeroučiteljice Željkice Bradarić. Sav prihod namijenjen je našem Fondu za učenike u potrebi.

Osim štanda, ove smo godine u sklopu sajma po prvi puta posadili svoju gredicu u Perivoju grofa Draškovića pod nazivom „Proljetna idila“, a cijela instalacija, koja se sastojala od ružičastog i bijelog cvijeća, ljubičastih vrata, odnosno kućice u deblu s ogradom, savršeno se uskladila s bunarom i klupom u blizini. Gredicu su uredile učiteljice Marija Sekur Harcet, Ivana Matešić i školska knjižničarka Lada Grdan.

Organizatori su, također, prepoznali vrijednost našeg školskog dvorišta koje se sastoji od povrtnjaka voćnjaka, kutka s jezercem, etno kutka, kamenjara i ružičnjaka te su u predvorju Kulturnog centra postavili izložbu fotografija iz našega dvorišta čije uređenje i održavanje vodi učiteljica prirode i biologije Sonja Grgac. Na izložbi su prikazane mnoge biljne vrste koje posjetitelji mogu susresti u šetnji oko škole, ali i mnoge aktivnosti koje smo provodili u dvorištu poput roštiljanja, nastave u prirodi i odmora.

Ivo Vernik i Danijel Dokuš, 5. a

objavio: Krešo Urek   datum: 26. 4. 2016.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »