KINO I KAZALIŠTE: Što smo gledali prije Božića

Tijekom prosinca organizirano je nekoliko posjeta kazališnim i kino predstavama u Zagrebu. Početkom mjeseca učenici četvrtih razreda u GK Trešnja gledali su predstavu „Pravo zlato“, poučnu priču o važnosti božićnog okupljanja, a za učenike šestih i osmih razreda organiziran je odlazak u kino.

Učenici šestih razreda gledali su animiranu priču „Izvrnuto obrnuto“, a učenici osmih razreda filmsku verziju „Malog princa“, poznatog romana za djecu i "sve odrasle osobe koje su najprije bila djeca“. Odabrana predstava i filmovi bili su nadopuna nastave, a ujedno i povod za predblagdansko druženje.

Šesti i osmi razredi u kinu

Zadnji tjedan nastave bio je jako uzbudljiv. Nakon pripreme za božićna događanja u školi stigao je dan za odmor i putovanje. Tako smo 22. prosinca, povodom kraja školske godine i početka praznika, u pratnji svojih razrednika otišli u kino. Može se reći da smo taj dan ispraznili školu jer su osim učenika šestih razreda otputovali i učenici osmih razreda. U kino smo krenuli nakon odmora i doručka, a pred početak filma uživali smo u kokicama. Osmi razredi krenuli su sat kasnije. Mi smo gledali animirani film „Izvrnuto obrnuto“, a učenici osmih razreda gledali su poznati naslov za lektiru „Mali princ“. Oba filma nastala su digitalnom animacijom i nose zajedničku poruku o prijateljstvu. Nama je film „Izvrnuto obrnuto“ bio zabavan, a u nekim trenucima i smiješan. Film ima i dijelove koji izazivaju tužne osjećaje. Film govori o ljudskim osjećajima i to tako da su osjećaji personificirani u zamišljene likove koji poput dobrih prijatelja savjetuju djevojčicu Rajku u njenom životu i odrastanju.

Učenici osmih razreda gledali su film „Mali princ“. Film ja nastao po motivima romana francuskog pisca Antoinea de Saint-Exuperyja, a režirao ga je Mark Osborne. To je naoko jednostavna bajka, no u suštini film nije lako razumljiv. Zapravo, nije razumljiv ako ne otvorite svoje srce! U filmu je kroz fantastično putovanje prikazana otuđenost kao i vječno traganje za razumijevanjem među ljudima. Likovi u romanu su i djeca i odrasli, a zapleti nastaju u različitim gledanjima na stvari oko nas. Film nosi snažnu poruku prijateljstva, a gledali smo ga kao motivaciju za čitanje istoimenog romana.

Napisale: Ana Nikolić i Antonia Kovačić, 6.e te Ana Grozdek, 8. d

Predstava Pravo Zlato u GK Trešnja

U Gradskom kazalištu Trešnja 15. prosinca gledali smo predstavu „Pravo zlato“. U školu sam došla u osam sati kao i obično. Potom smo s učiteljicom otišli u kuhinju po sendviče. U Zagreb smo išli autobusom u 8.30. Ja sam sjedila s prijateljicom Ivonom, a ostali učenici isto sa svojim parom. Pred kazalište smo došli oko 9 sati. U predvorju smo vidjeli slike glumaca koji glume u ovom kazalištu. Kada je predstava počela bila samo jako uzbuđena jer nisam znala što će se dogoditi. Vidjela sam da svi učenici uživaju u predstavi. Najbolji lik bila mi je Cvilidreta zato što je malena a istodobno zločesta i čudno se je smijala. Najdraža scena mi je kada iz sijena radi zlato. Po mome mišljenju Cvilidreta je pohlepna i nije smjela tražiti mlinarevu kćer da joj da novorođeno dijete.

Mia Vernik, 4. a

objavio: Nevistić-Bagarić Martina   datum: 7. 1. 2016.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »