RADIONICA ZA UČENIKE: Etički kodeks razreda

First things first – engleska je poslovica koja naglašava određivanje prioriteta u stvarima koje činimo. Tako je u nekoliko viših razreda na satu razrednika organizirana radionica pisanja etičkog kodeksa i utvrđivanja pravila poželjnog ponašanja u razredu kao preduvjeta dobre komunikacije i suradnje među učenicima.

Osobitost provedenih radionica ogleda se u tome što su učenici dobili priliku da sami predlože pravila ponašanja umjesto „diktiranja“ razrednika, a potaknuta rasprava o dobrom ponašanju, valorizacija pojedinih prijedloga za kodeks kao i postignuti konsenzus ugodno je iznenadio i potvrdio očekivanje razrednika o usvojenim kompetencijama svojih učenika.

Na satu razrednog odjela učenici 8. b sudjelovali su u radionici izrade etičkog kodeksa. Radionicu je pripremila naša razrednica Željkica Bradarić, a odvijala se u skupinama. Što je to etički kodeks razreda? Etički kodeks razreda su pravila koja trebamo poštovati unutar škole i razreda. Mi smo to uradili na zabavan način. Naime, nakon razgovora svaka je skupina iznosila svoja pravila, a ostali su slušali i komentirali pojedine prijedloge. Bilo je tu svakojakih pravila pa i onih na koje smo se nasmijali. U završni tekst ušla su najbolja pravila i tako smo uspješno završili svoj prvi zadatak.

Marija Tečić, 8. b

Na prijedlog naše razrednice Ankice Vidak, učenice Iva Kalaica, Lucija Tečić i Ana Nikolić izradile su plakat koji sadrži razredna pravila dobrog ponašanja tj. etički kodeks 6. e. razreda. Kodeks se sastoji od nekoliko cjelina: razrednog bontona, pravila za dobar odnos učenika prema učiteljima, pravila dobrog odnosa prema školskoj imovini te uputa za pravilan odnos prema obvezama. Našem razredu plakat smo predstavile na satu razrednika. Naši prijatelji iz razreda trude se i poštuju pravila etičkog kodeksa. Razrednica nas je pohvalila za izrađeni kodeks, a plakat možete vidjeti u našoj učionici.

Iva Kalaica, Lucija Tečić i Ana Nikolić, 6. e

objavio: Nevistić-Bagarić Martina   datum: 7. 10. 2015.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »