SVJETSKI DAN ZAŠTITE ŽIVOTINJA: Životinje su naši prijatelji!

Svjetski dan zaštite životinja obilježava se 4. listopada, a tim su povodom učenici 3. a razreda s učiteljicom Marijom Sekur Harcet proveli jedan zanimljiv i zabavan integrirani nastavni dan na temu brige o životinjama. Na satu likovne kulture učenici su izrađivali plakate kojima su pozvali svoje prijatelje na druženje u Zoološkom vrtu, dok su na satu hrvatskog jezika pisali pjesme i sastavke o najdražim životinjama.

Gepard

Gepardi su brzi i pametni,

točkasti i neprimjetni.

Plijen lako ulove

pa u skrovišta odnose.

Pametni su, nije li tako?

Ali moram vam reći,

lavovi ih ne vole jako.

Oštre zube imaju,

a kandžama se penju.

Na tebe mogu skočiti, stoga moraš paziti!

Josipa Pavlović, 3. a

Moja omiljena životinja

Moja omiljena životinja je pas. Volim ih jer su dragi i vole se igrati, a najviše volim tornjake. Oni su crno-bijele boje, imaju dugu dlaku i jako su druželjubivi prema djeci. O psima se treba brinuti. Najgore je ostaviti i napustiti psa. Oni su najljepše životinje.

Leonarda Pavlić, 3. a

Moja najdraža životinja

Moja najdraža životinja je pas zato što ga mogu dresirati i zato što su psi jako slatki. Ponekad su i smiješni.

Jednom sam imala jednog prekrasnog njemačkog ovčara. Bio je jako dobar. Zvao se Bos. To na engleskom znači „šef“. Zvali smo ga „šef dvorišta“. Kada sam bila mala, jako sam ga se bojala. Jednom sam pala na ledu, a on je došao i lizao me. Tada sam ga se bojala, ali tata mi je rekao da mi on pokušava pomoći. Živio je četrnaest godina. Bilo mi je jako žao kada je uginuo.

Eto, to je priča o tome zašto volim pse. Pogotovo takve kao što je bio moj Bos.

Ludija Špoljarec, 3. a

Idemo u ZOO

Dođite svu u ZOO! Tamo ćete upoznati životinje koje još do sada niste vidjeli. Meni su najdraži lavovi i ribice. Lav je kralj životinja. Ima lijepu boju dlake. Jako voli jesti meso. Lavovi žive zajedno sa svojim prijateljima tigrovima. Vole šetati po svojoj livadi. U drugoj prostoriji nalazi se akvarij s raznim vrstama riba. Volim gledati ribice kako plivaju. Ribice su raznih boja i veličina. Jedna ribica je ličila na ribicu Nemu, a jedna na Doru iz crtića „Potraga za Nemom“.

Lana Tokić, 3. a

Josipa Pavlović, 3. a

Lana Tokić, 3. a

Lana Bagarić, 3. a

Leona Husarić, 3. a

Matija Martinović, 3. a

Mihael Klarić, 3. a

objavio: Krešo Urek   datum: 2. 10. 2015.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »