TJEDAN ISPUNJEN DOGAĐANJIMA U 4. E RAZREDU: Sreća, ljubav i život

Dani 20. – 22. ožujka ispunjeni su obilježavanjima važnih datuma kojih se vrijedi sjetiti svake godine iznova. U 4. e razredu učenici su sa svojom učiteljicom Marinom Perković na različite načine obilježili Međunarodni dan sreće, Svjetski dan Downova sindroma i Svjetski dan voda.

Na Međunarodni dan sreće podsjećamo se kako je sreća univerzalna težnja svakog čovjeka. Ona, međutim, ne dolazi sama. Svatko od nas može povećati svoj osjećaj sreće čineći ono što voli i posvećujući svoje vrijeme najbližim.

Na Svjetski dan Downova sindroma dajemo podršku osobama s Downovim sindromom i njihovim obiteljima. Njihova integracija u društvo jako je važna njima i onima koji ih vole, a naš život čini boljim i bogatijim.

Obilježavanje Svjetskog dana voda podiže svijest o 2 milijarde ljudi koji nemaju pristup pitkoj vodi. Voda je preduvjet za stabilnost i napredak svijeta i važno je omogućiti svima jednak pristup. Voda ne bi trebala biti resurs za koji se treba boriti, ona je ljudsko pravo.

U nastavku pročitajte izvještaje Maše Bočkaj i Maje Antolović iz 4. e o obilježavanju ovih važnih datuma.

Naši dani

Od srijede do petka obilježavali smo različite međunarodne dane i to Dan sreće, Dan osoba s Downovim sindromom i Dan vode.

Međunarodni dan sreće obilježili smo u srijedu 20. ožujka. U razredu smo s našom učiteljicom Marinom razgovarali o sreći, čitali priče i pjesme o sreći. Na kraju smo i sami pisali pjesme ili sastavke o sreći. Ja sam napisala jedan sastavak.

Dan osoba s Downovim sindromom obilježili smo 21. ožujka. Toga smo dana svi, uključujući i učiteljicu, došli u različitim čarapicama. Tako smo pokazali da smo im podrška. Sjeli smo na pod i slikali naše nožice u šarenim čarapicama. Snimali smo poruke za prijatelje u Udruzi Down u Zagrebu. Gledali smo film o Downu i čitali priču Škola hulahopkiranja. Ja jako volim ovaj dan. Još kao bebi mama mi je obuvala različite čarape. To radimo svake godine svi u našoj kući pokazujući tako da smo uz mog ujaka i ostale Downove – osobe velikog i čistog srca punog ljubavi.

Svjetski dan vode obilježili smo 22. ožujka. Razgovarali smo o tome kolika je važnost vode za naš planet i ljude. Pisali smo i čitali poruke o čuvanju i dijeljenju vode. Na kraju smo se podijelili u grupe i izrađivali plakate. Svatko je nešto nacrtao i napisao.

Bilo je lijepo ovih dana. Družili smo se, bili kreativni i naučili nešto novo.

Maša Bočkaj, 4. e

Međunarodni dani

Međunarodni dan sreće obilježava se 20. ožujka. Toga smo dana razgovarali o sreći, čitali priče i pjesme o sreći. Za kraj dana pisali smo svoje pjesme i priče. Svi smo toga dana bili jako sretni i raspoloženi.

Dan Downovog sindroma obilježava se 21. ožujka. Obilježili smo ga čitanjem, gledanjem filma i pjevanjem. Svi smo obukli šarene, različite čarape. Zatim smo sjeli u krug i slikali se. Za kraj smo snimali poruku za prijatelje u Udruzi Down u Zagrebu.

O važnosti vode razgovarali smo 22. ožujka. Crtali smo i pisali poruke koje upozoravaju na vrijednost vode koju moramo čuvati. Onda smo u grupama radili plakate. Nemojte zaboraviti, vodu treba štedjeti!

Maja Antolović, 4. e

objavio: Ivana Mijatović   datum: 26. 3. 2024.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c